جــــــــــدال

عقل گفت: من رقیب انسانم، نقیب احسانم، بسته تکلیفاتم، شایسته تشریفاتم، گشاینده در فهمم، زداینده زنگ و همم، گلزار خردمندانم، مستغفر هنرمندانم. ای عشق، تو را کی رسد که دهن باز کنی و زبان به طعن دراز کنی؟ تو کیستی؟ خرمن سوخته ای، و من مخلص لباس تقوی دوخته ای.

عشق گفت: من دیوانه جرعه ذوقم، برآرنده شعله شوقم. زلف محبت را شانه ام، زرع مودت را دانه ام. منصب ایالتم عبودیت است، متکاء جلالتم حیرت است. ای عقل تو کیستی؟ تو مودب راه و من مقرب درگاه. آن روز که روز بار بود و نوروزی عشرت یار بود، من سخن از دوست گویم و مغز بی پوست جویم. نه از حجاب ترسم و نه از حجاب پرسم. مستانه در آیم و به شرف قرب حق بر آیم، تاج قبول نهم بر سر، و تو عقلی همچنان بر در.

 خواجه عبدالله انصاری

-------------------------------------

سقراط در «فایدروس» می گوید: «نه، این سخن راست نیست که غیر عشق را بر عشق برتری باید نهاد؛ چون عشق مبتلای دیوانگی است. اگر دیوانگی بد بود، در درستی آن تردید نمی داشتم، ولی راستی این است که ما آدمیان بزرگترین نعمت ها را در پرتو دیوانگی به دست آوردیم و مراد من آن دیوانگی است که بخشش الهی است... از این رو فقط این نکته را یادآوری می کنم که پیشینیان ما که به هر چیز نامی داده اند، دیوانگی را ننگین نشمرده اند... زیرا دیوانگی بخششی است الهی حال آنکه هشیاری جنبه ی انسانی دارد»

 

/ 10 نظر / 15 بازدید
مترسک

ممنون از مطلب جالبت[گل] باید بگم که من به عشق اعتقادی ندارم یا بهتره بگم به عشقی که عقلی پشتش نباشه اعتقاد ندارم

قائد القوات العقید الشیهید معمر القذافی

این پیغام صرفا برای مردم ازاری و تهدید ارسال شده است و ارزش دیگری ندارد. بسم الله الرحمن الرحیم الله - معمر و لیبیا و بس جناب آقای احمدمدیر وبسایت آنچه هست به عنوان فرمانده گردانهای عملیاتی ش...ه..د قذافی به شما اعلام میکنم که شما به علت عدم همکاری و خیانت و بی معرفتی نسبت به فرمانده ش...ه..د ما در یک محاکمه غیابی به اعدام محکوم شدید. لذا اخطار میکنیم چنانچه ظرف مدت 72 ساعت آینده خود را به ما معرفی ننمایید به روح العقیدقذافی قسم که خودمان می اییم و چار دست و پا شما را از وبتان اویزان کرده و حکم اعدام را اجرا مینماییم. سلام بر ارواح طیبه العقید معمرالقذافی والسلام ابوجانی فرمانده گردانهای عملیاتی العقید معمر القذافی

غزال

سلام مرسی از اومدنتون منم شما رو لینک کردم[لبخند][گل]. منتظر حضورتون هستم [لبخند]

شیما

گاهی می خواهم انســــــــــان نباشم ...گوسفندی باشم ، پا روی یونجه هـــــــا بگذ...ارم اما دلــــــــــی را دفن نکنم ...! ... .........گرگی باشم ، گوسفند هـــــــا را بِدَرم اما بدانم ، کــــــــارم از روی ذات است نه از روی هوس ...! خفاشی باشم که شبها گـــــــــردش کنم با چشمهـــــــــای کور ،‌ اما خوابی را پرپر نکنم ..! کلاغی باشم که قار قار کنم پرهــــــــایم را رنگ نکنم و دلــــــــی را با دروغ بدست نیاورم

شیما

بازم مثل همیشه زیبا مخصوصا عکست حرف نداره.

مترسک

مشتاق خوندن پستای تازتون هستم[گل]

نکیسا

روزهای بارونی رو خیلی دوست دارم .... معلوم نمیشه منتظر تاکسی هستی یا آواره خیابونها ؟! بخار توی هوا مالِ سرماست ؛ یا دود سیگار ؟! روی گونه ات اشکه یا دونه های بارون ...!!!

شیما

سلام دوستان من مثل گندمندیعنی یک دنیا برکت ونعمت نبودنشان قحطی وگرسنگی است ومن چه خوشبختم که زردی خوشه های گندم در طرافم موج میزند مهربانیت را قدر میدانم وآن را در سیلوی جان نگهداری خواهم کرد.

رزا

تار و پود هستی ام بر باد رفت اما نرفت،عاشقی ها از دلم دیوانگی ها از سرم!!! [چشمک]